// ВІТАЛЬНІ СЛОВА

Бути суддею — це не лише велика честь, але й висока відповідальність. І ця відповідальність відчувається тим більше, чим вищою є інстанція. Фактично кожне рішення Верховного Суду не лише вирішує ту чи іншу справу, але й впливає на правозастосування в межах всієї країни (хоча іноді подібний вплив здатне мати й рішення суду першої інстанції, що було в моїй практиці). Усвідомлюючи цю відповідальність, я докладаю максимум зусиль для належного обґрунтування і мотивування судових рішень, а іноді і окремих думок (які в демократичній країні мають не менш важливе значення для розвитку правової системи, ніж саме судове рішення).  

На цьому сайті Ви знайдете найбільш цікаві та важливі судові рішення, окремі думки, наукові роботи та інші матеріали, що розкривають моє бачення складних правових питань.

Микола МАЗУР | суддя Верховного Суду

Микола Мазур

// РУБРИКИ САЙТУ

Tax Planing

Найбільш цікаві і важливі судові рішення з різних галузей права, ухвалені як під час моєї роботи у Верховному Суді (у тому числі у складі Великої Палати і об’єднаної палати ККС ВС), так і в суді першої інстанції

Audit Services

Окремі думки

Окремі думки, які відображають мою позицію з найбільш складних правових проблем: розбіжні, де я був незгоден з рішенням більшості в цілому, і збіжні, де я мав інші або додаткові аргументи до мотивів рішення

Financial Consulting

Наукові роботи

Дисертація, монографії, підручники, навчальні посібники, наукові статті, тези доповідей та інші публікації щодо наукових проблем у різних галузях права (теорія держави і права, міжнародне, конституційне, кримінальне право тощо)

Payroll Processing

Події

Наукові конференції, семінари, тренінги, робочі групи тощо

Tax preparation

Інше

Записи блогу та інші публікації, які не увійшли до інших категорій

Bookkeeping

Архів

Архів записів з усіх перелічених категорій

У тих випадках, коли необхідно висловлюватися загально, але зробити це правильно неможливо, закон охоплює типові випадки, хоча й не ігнорує можливість помилки. І при цьому він усе одно залишається правильним, адже помилка полягає не в законі і не в законодавці, а в природі речей, оскільки справи практичної сфери мають таку природу від самого початку. Коли закон говорить загально, а виникає випадок, який не підпадає під універсальне формулювання, тоді правильно — у тих випадках, коли законодавець нас підводить і допускає помилку через надмірну спрощеність — виправити цю прогалину, сказати те, що сам законодавець сказав би, якби був присутній, і що він включив би до свого закону, якби знав. Таким чином, справедливе є правомірним і навіть кращим за один із видів правосуддя — не кращим за абсолютну справедливість, але кращим за помилку, яка виникає через абстрактність формулювання. І саме така природа справедливого: це виправлення закону там, де він є недосконалим через свою універсальність.

Αριστοτέλης

Арістотель (384-322 рр. до н.е.)

Aristotle, Nicomachean Ethics. 1999. P. 89.

// ОСТАННІ ПУБЛІКАЦІЇ