// ВИПАДКОВА ЦИТАТА

Я цілком і повністю усвідомлюю ті ролі, які мають парламент і суд у державі, та погоджуюсь із твердженням, що справа законодавця, перш за все, створювати закони, а судів – їх застосовувати. Тому суди повинні дуже обережно відходити від вимог закону (навіть з посиланням на норми Конституції та принцип верховенства права), роблячи це тільки при належному обґрунтуванні та лише у виключних випадках, коли застосування закону в певній конкретній ситуації може призвести до явної несправедливості та несумісності із закріпленим у Конституції принципом верховенства права або, з урахуванням існуючої ієрархії джерел права, у більш очевидних випадках невідповідності законів чи інших нормативних актів іншим нормам Конституції чи вимогам міжнародних договорів України, у тому числі Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.


Публікація в блозі, 19.04.2017

Микола МАЗУР

Микола Мазур

2011

Оцінюючи переваги та недоліки окремих думок, слід враховувати їхній вплив як всередині Суду, так і поза його межами. Дозвольте спершу розглянути останнє: найголовнішим і незаперечним зовнішнім наслідком окремої думки, будь то розбіжної чи збіжної, є руйнування видимості єдності та солідарності. Від самого початку і до сьогодні багато видатних американських суддів вважали це майже вирішальним аргументом проти окремих думок…

Насправді, можна стверджувати, що штучна одностайність – придушення інакомислення – позбавляє справжню одностайність тієї великої сили, яку вона може мати тоді, коли вона найбільш необхідна. Історія Верховного Суду Сполучених Штатів містить історію героїчних і, зрештою, успішних зусиль Голови Верховного Суду Ерла Уоррена, спрямованих на те, щоб домогтися одностайності Суду в ухваленні епохального рішення у справі «Браун проти Ради з питань освіти», яке заборонило расову сегрегацію в усіх сферах публічної освіти. Я, безумовно, згоден, що одностайність була важливою для досягнення більшого суспільного визнання. Але чи мало б це рішення такий ефект, якби всі рішення Верховного Суду, навіть ті, що приймалися 5-4 голосами, оголошувалися одноголосними? Напевно, ні.

Antonin Scalia

Суддя Верховного Суду США (1986-2016)

Scalia, Antonin. “Dissents.” OAH Magazine of History, Volume 13, Issue 1, Fall 1998, P.18–19.

// РУБРИКИ САЙТУ

Tax Planing

Найбільш цікаві і важливі судові рішення з різних галузей права, ухвалені як під час моєї роботи у Верховному Суді (у тому числі у складі Великої Палати і об’єднаної палати ККС ВС), так і в суді першої інстанції

Audit Services

Окремі думки

Окремі думки, які відображають мою позицію з найбільш складних правових проблем: розбіжні, де я був незгоден з рішенням більшості в цілому, і збіжні, де я мав інші або додаткові аргументи до мотивів рішення

Financial Consulting

Наукові роботи

Дисертація, монографії, підручники, навчальні посібники, наукові статті, тези доповідей та інші публікації щодо наукових проблем у різних галузях права (теорія держави і права, міжнародне, конституційне, кримінальне право тощо)

Payroll Processing

Події

Наукові конференції, семінари, тренінги, робочі групи тощо

Tax preparation

Інше

Записи блогу та інші публікації, які не увійшли до інших категорій

Bookkeeping

Архів

Архів записів з усіх перелічених категорій