// ВИПАДКОВА ЦИТАТА

Суд ще раз наголошує, що він не вправі самостійно змінювати на шкоду особі фабулу, викладену у протоколі про адміністративне правопорушення, яка, по суті, становить виклад обвинувачення у вчиненні певного правопорушення, винуватість у скоєнні якого певною особою має доводитися в суді; суд також не має права самостійно відшукувати докази винуватості особи у вчиненні правопорушення. Адже діючи таким чином, суд неминуче перебиратиме на себе функції обвинувача, позбавляючись статусу незалежного органу правосуддя, що є порушенням ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод…


Постанова районного суду, 08.11.2016

Микола Мазур

2025

Говорячи про окремі думки, я маю на увазі думки, які не погоджуються з обґрунтуванням рішення Суду. Деякі з таких думок, коли вони доходять до того ж висновку, що й більшість (тобто про підтвердження або скасування рішення нижчого суду), технічно є “збіжними” (concurrences), а не “розбіжними” (dissents). На мою думку, немає великої різниці між ними, якщо йдеться про доцільності висловлення окремої думки. Судові рішення (legal opinions) важливі передусім через їх обґрунтування, а не через результати, які вони проголошують; результати можна було б оприлюднити у формі резолютивних постанов без пояснень. Рішення (opinion), яке ґрунтується на хибних обґрунтуваннях, помиляється у всьому, і це варте окремої думки, навіть якщо вона формально називається збіжною.

Однак… я маю на увазі лише справжні збіжні думки, тобто окремі думки, які не погоджуються з підставами, на яких Суд обґрунтував своє рішення, або які не погоджуються з пропуском певної підстави, яку погоджуючий суддя вважає центральною. Я не маю на увазі і не схвалюю збіжні думки, написані лише для того, щоб краще висловити ту саму позицію, що вже була сформульована Судом, або, ще гірше, щоб продемонструвати інтенсивність почуттів погоджуючого судді щодо розглянутого судом питання. Я вважаю такі окремі думки зловживанням, а їх існування — одним з аргументів проти того, щоб взагалі допускати будь-які окремі думки.

Antonin Scalia

Суддя Верховного Суду США (1986-2016)

Scalia, Antonin. “Dissents.” OAH Magazine of History, Volume 13, Issue 1, Fall 1998, P.18.

// РУБРИКИ САЙТУ

Tax Planing

Найбільш цікаві і важливі судові рішення з різних галузей права, ухвалені як під час моєї роботи у Верховному Суді (у тому числі у складі Великої Палати і об’єднаної палати ККС ВС), так і в суді першої інстанції

Audit Services

Окремі думки

Окремі думки, які відображають мою позицію з найбільш складних правових проблем: розбіжні, де я був незгоден з рішенням більшості в цілому, і збіжні, де я мав інші або додаткові аргументи до мотивів рішення

Financial Consulting

Наукові роботи

Дисертація, монографії, підручники, навчальні посібники, наукові статті, тези доповідей та інші публікації щодо наукових проблем у різних галузях права (теорія держави і права, міжнародне, конституційне, кримінальне право тощо)

Payroll Processing

Події

Наукові конференції, семінари, тренінги, робочі групи тощо

Tax preparation

Інше

Записи блогу та інші публікації, які не увійшли до інших категорій

Bookkeeping

Архів

Архів записів з усіх перелічених категорій