Делегація, до якої увійшли суддя Великої Палати Верховного Суду Микола Мазур, суддя ВС у Касаційному адміністративному суді Альберт Єзеров, суддя ВС у Касаційному господарському суді Володимир Погребняк, суддя ВС у Касаційному кримінальному суді Галина Крет і суддя ВС у Касаційному цивільному суді Андрій Грушицький, з метою сприяння євроінтеграційним процесам у сфері юстиції, налагодження контактів та поглиблення знань щодо роботи інституцій ЄС здійснила візит до Суду справедливості ЄС у Люксембурзі.
Посилання:

“Вступ до Європейського Союзу – зазначив під час зустрічі Голова Суду справедливості ЄС Кун Ленартс, – це не просто питання перемовин з ЄС і його нинішніми 27 державами-членами щодо умов і положень такого вступу. Насамперед це підготовка самої державі-кандидаті до консолідації всіх цих цінностей: демократії, верховенства права, прав людини.
Також із цієї причини вступ називають «конституційним моментом» як для держав, що приєднуються, так і для інших держав-членів. Адже вони визнають, що з того моменту нова держава, яка приєднується, є такою ж, як вони, такою, якою вони самі себе розуміють, – тим, що німці називають гарним словом das Selbstverständnis (самоусвідомлення)”.
“Єдність у розмаїтті”, – так охарактеризував сутність сучасної Європи пан Голова Суду. “Звісно, ми дуже різні. Я б навіть сказав, що ми повинні бути різними. У цьому й полягає Європа. Це – строкате поєднання мов, культур, релігій, філософських поглядів, історичного підґрунтя й так далі у багатьох вимірах. Мистецтво – дуже різне. Література, музика – ми дуже різні. Але ми маємо дещо фундаментальне, що нас об’єднує. Це ті цінності, про які я сказав”.
Українська делегація також мала робочі зустрічі з головою палати Суду Ірмантасом Ярукайтісом, суддею Загального суду Петерісом Зілгалвісом, першим генеральним адвокатом Суду ЄС Мацеєм Шпунаром, заступником секретаря Суду Марком-Андре Гаудіссартом та іншими представниками Суду, під час яких обговорювалися різні питання, пов’язані з розумінням, розвитком і застосуванням права ЄС і практики Суду справедливості ЄС.
Візит організовано проєктом ЄС «Право-Justice», одним із пріоритетних напрямів роботи якого є забезпечення підготовки органів судової влади до участі в переговорному процесі щодо вступу України до ЄС.





