Судді Верховного Суду відвідали Суд справедливості ЄС в рамках підготовки вступу України до Євросоюзу

“Вступ до Європейського Союзу – зазначив під час зустрічі Голова Суду справедливості ЄС Кун Ленартс, – це не просто питання перемовин з ЄС і його нинішніми 27 державами-членами щодо умов і положень такого вступу. Насамперед це підготовка самої державі-кандидаті до консолідації всіх цих цінностей: демократії, верховенства права, прав людини.

Також із цієї причини вступ називають «конституційним моментом» як для держав, що приєднуються, так і для інших держав-членів. Адже вони визнають, що з того моменту нова держава, яка приєднується, є такою ж, як вони, такою, якою вони самі себе розуміють, – тим, що німці називають гарним словом das Selbstverständnis (самоусвідомлення)”.

“Єдність у розмаїтті”, – так охарактеризував сутність сучасної Європи пан Голова Суду. “Звісно, ми дуже різні. Я б навіть сказав, що ми повинні бути різними. У цьому й полягає Європа. Це – строкате поєднання мов, культур, релігій, філософських поглядів, історичного підґрунтя й так далі у багатьох вимірах. Мистецтво – дуже різне. Література, музика – ми дуже різні. Але ми маємо дещо фундаментальне, що нас об’єднує. Це ті цінності, про які я сказав”.

Українська делегація також мала робочі зустрічі з головою палати Суду Ірмантасом Ярукайтісом, суддею Загального суду Петерісом Зілгалвісом, першим генеральним адвокатом Суду ЄС Мацеєм Шпунаром, заступником секретаря Суду Марком-Андре Гаудіссартом та іншими представниками Суду, під час яких обговорювалися різні питання, пов’язані з розумінням, розвитком і застосуванням права ЄС і практики Суду справедливості ЄС.

Візит організовано проєктом ЄС «Право-Justice», одним із пріоритетних напрямів роботи якого є забезпечення підготовки органів судової влади до участі в переговорному процесі щодо вступу України до ЄС.

// РУБРИКИ САЙТУ

Tax Planing

Найбільш цікаві і важливі судові рішення з різних галузей права, ухвалені як під час моєї роботи у Верховному Суді (у тому числі у складі Великої Палати і об’єднаної палати ККС ВС), так і в суді першої інстанції

Audit Services

Окремі думки

Окремі думки, які відображають мою позицію з найбільш складних правових проблем: розбіжні, де я був незгоден з рішенням більшості в цілому, і збіжні, де я мав інші або додаткові аргументи до мотивів рішення

Financial Consulting

Наукові роботи

Дисертація, монографії, підручники, навчальні посібники, наукові статті, тези доповідей та інші публікації щодо наукових проблем у різних галузях права (теорія держави і права, міжнародне, конституційне, кримінальне право тощо)

Payroll Processing

Події

Наукові конференції, семінари, тренінги, робочі групи тощо

Tax preparation

Інше

Записи блогу та інші публікації, які не увійшли до інших категорій

Bookkeeping

Архів

Архів записів з усіх перелічених категорій